30. listopada 2011 uczniowie naszej szkoły -Zofia Popielecka, Martyna Kaczkowska oraz Alan Walendzik, razem z opiekunem Samorządu Uczniowskiego- p. Moniką Stanulewicz oraz Dyrektorem Szkoły- p. Damianem Wentlandem, uczestniczyli w Kongresie Młodzieży. Spotkanie odbyło się w Sali Kolumnowej urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze. Podczas Kongresu Młodzieży rozstrzygnięty został konkurs pod hasłem „Moja obywatelska aktywność”, który adresowany był do uczniów angażujących się w działania pro publico bono. Nasi  uczniowie także brali udział w konkursie, dzięki czemu zostaliśmy zaproszeni na Kongres.  Mieliśmy przyjemność  spotkać p. Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który przybył na zaproszenie marszałek p. Elżbiety Polak.

M.S.