Nasz lubrzański VII  Finał mamy już za sobą!

Zarejestrowaliśmy sztab „Afera Renifera” 23 listopada 2009r. spełniając wszystkie wymogi formalne. Spośród kilkudziesięciu chętnych wybraliśmy

25 wolontariuszy (zebrała się „spec komisja”). Selekcja była bardzo trudna. Pewnie niektórzy chętni poczuli się zawiedzeni. Przepraszam –  zapraszam za rok (powody takiej ilości kwestujących starałam się tłumaczyć już parokrotnie).  Od tej chwili czekaliśmy na korespondencję z Fundacji: gadżety na licytację, plakaty, serduszka oraz najważniejsze, zalakowane identyfikatory. Wszystko dojechało bez problemu i na czas.

W tym roku nasza kwesta znowu rozszerzyła obszar swojej działalności. Jak zawsze, wszędzie byliśmy oczekiwani i bardzo miło przyjęci. Szczegóły dotyczące miejsc gdzie docieraliśmy niech pozostaną naszą tajemnicą, bowiem trafialiśmy też na tereny konkurencji. Wszędzie było bardzo miło, choć niektórzy wolontariusze czuli się skrępowani, zażenowani prosząc o pieniążek do puszki. Pogoda w tym roku jeszcze bardziej chciała utrudnić nam życie, ale determinacja wolontariuszy i kierowcy gminnego busa  p. Woźniaka, pomogła zdziałać CUDA! Mimo zasp i mrozu realizowaliśmy zawiły plan kwesty…

Wszyscy spisali się znakomicie! Pobiliśmy zeszłoroczny rekord – 9 143,00 i przekroczyliśmy 11 tys. to wielka kasa! Dzięki Wam za to kochani!

Podziękowania należą się wszystkim, którzy pomogli uatrakcyjnić ten wieczór swoimi występami na scenie w lubrzańskim GOK i B: przedszkolakom oraz kadrze przedszkola, tancerzom, zespołowi „System Ewakuacyjny”,

p. Lewandowskiej, która prowadziła licytację (1140 zł,), rodzicom, którzy licytowali i tym, którzy asystowali swoim dzieciakom, pomocnikom-zuchom                   z podstawówki, szanownej komisji: p. H. Filipiak-Dydynie, p. M. Kurowskiej, p. D. Andrasiak oraz p. Agnieszce Jaśkiewicz-Siedleckiej za organizacje imprez towarzyszących. Urzędowi Gminy, który udostępnił nam busa dzięki temu mogliśmy w ekstremalnych warunkach zwieźć wasze bardzo cenne, jak się okazało puszki.

Tradycyjnie spotkaliśmy się o 2000 w zasypanym parku „Pod czołgiem”     i odpaliliśmy skromne Światełko Do Nieba. Trochę Was było mało ale to można wybaczyć i zwalić na pogodę.

Jesteśmy umówieni za rok o tej samej porze i w tym samym miejscu…

W tym roku pomagaliśmy w wykrywaniu, diagnozie i leczeniu chorób nowotworowych u najmłodszych koleżanek i kolegów. Jesteśmy dumni, że i my potrafimy, chcemy i lubimy pomagać i co ważne robimy to z sukcesem już 7 LAT!!!

! S  I E M A !

LISTA  WOLONTARIUSZY ZESPOŁU  SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W LUBRZY

WOŚP – 2010 Ekipa SP Mostki:

 1. Oliwia Matuszewska
 2. Aleksandra Strankowska
 3. Weronika Tide
 4. Kamila Szymaszek
 5. Karol Papelbaum

WOŚP – 2010 Ekipa ZSS Lubrza:

 1. Agnieszka Pajęcka
 2. Żaneta Mazur
 3. Mariusz Hołowko
 4. Ewa Kucała
 5. Andżelina Bentkowska
 6. Alan Walendzik
 7. Szymon Kobeszko
 8. Klaudia Filipowicz
 9. Aleksandra Zielińska
 10. Daniel Zimny
 11. Aleksandra Kozłowska
 12. Jakub Woźniak
 13. Andrzej Przewłocki
 14. Filip Zieliński
 15. Malwina Nowakowska
 16. Jessica Komorowska
 17. Agnieszka Sienkiewicz
 18. Martyna Kaczkowska
 19. Anna Mosiądz
 20. Paulina Kochanowska