Pozalekcyjnym sportem w Publicznym Gimnazjum w Lubrzy kierują Pani Ilma Hawran-Kobeszko i Jan Kaniecki. Mają spore osiągnięcia.

W kronice wydarzeń z roku szkolnego 2010-2011 zapisali między innymi:

Młodzi piłkarze ręczni z Lubrzy w Lubuskiej Lidze młodzika młodszego.

W dniu 02.10.2010r. w Gorzowie Wlkp. Odbył się I turniej młodzika Młodszego. Udanym debiutem były mecze Zjednoczonych Lubrza, którzy rozegrali dwa mecze i były to mecze zwycięskie.

Uks Orlik Świebodzin – Zjednoczeni Lubrza 10 : 16

TS Zew II Świebodzin – Zjednoczeni Lubrza  2 : 19

Skład zespołu : Maciej Zając, Tomasz Osuch, Jakub Kobeszko, Filip Zieliński, Bartosz Bodek, Mateusz Kwiręg, Sebastian Popiel, Bartek Oryszewski, Kacper Osica, Norbert Bałaban, Wojtek Żabski,  Trener I  Ilma Hawran-Kobeszko, Robert Andrzejewski, Trener II Jan Kaniecki.

Lubrza. Piłka ręczna coraz lepsza.

W dniach 24-26. 09. 2010r. w Dopiewie odbył się I Jesienny Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznika 1998. W turnieju tym uczestniczyły dwa zespoły z Lubrzy.  Lubrza I rocznik 1998/ klasa VI /  oraz Lubrza II  rocznik 1999/ klasa V/. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy:

GRUPA A GRUPA B
Varsovia Warszawa UKS Lubrza I
GOSiR Dopiewo Zagłębie Lubin
Gryf 06 Dębno 99 Tuzinek Gniezno 99
Tuzinek Gniezno 98 Siódemka Świebodzin
MKS Karczew Bukowia Buk
UKS Lubrza II Gryf 06 Dębno 98
UKS Lubicz

Piątek i sobota przyniosły niespodziewane rozstrzygnięcia w meczach zespołu z Lubrzy I. Wspierane na boisku i na trybunach przez młodsze koleżanki uległy tylko zespołowi z Bukowi Buk, który od początku turnieju uważany był za faworyta rozgrywek. Kolejne zwycięstwa i remis z zespołem z Dębna dał awans do grupy finałowej. W niedzielę lubrzanki  rozgrywały półfinał z Mks Karczew. Faworytem meczu był zespół z Karczewa jednak solidna obrona i konsekwentna gra w ataku były kluczem do zwycięstwa. Przez cały mecz lubrzanki prowadziły i nie oddały zwycięstwa do końca. Wspaniały mecz rozegrała bramkarka Patrycja Honkisz, która broniła w sytuacjach sam na sam oraz rzuty karne. Na pochwałę zasługuje cała siódemka dziewczyn za to ,że nie wystraszyła się faworyzowanych przeciwniczek. Wspaniała atmosfera na trybunach towarzyszyła temu pojedynkowi  doping jaki pozostałe zespoły zafundowały dziewczynkom z Lubrzy długo pozostanie w ich pamięci. Zwycięstwo 10 : 9 dał upragniony finał.

Zespół z Lubrzy II rocznik 1999  grał na miarę swoich możliwości. Widoczny był brak liderek zespołu, które grały w zespole Lubrza I. Jednak dziewczynki nie poddawały się co widać po wynikach. Gra ze starszymi zespołami ma zaowocować już w najbliższych rozgrywkach Lubuskiej Ligi.