Religii w naszym gimnazjum uczy pani Ewa Tarbaj. Wspomagają ją księża Salezjanie z lubrzańskiej parafii. W roku szkolnym 2014-2015 jest to ks. Szymon Spalony.

Oprócz działalności szkolnej, uczniowie biorą udział w konkursach i odnoszą w nich sukcesy.

Dnia 27.01.2015r w Publicznym Gimnazjum nr1 w Świebodzinie odbył się międzyszkolny konkurs biblijny dotyczący znajomości treści i przesłania   Ewangelii św.Łukasza. Brały w nim udział następujące gimnazja: PG nr1 z Świebodzina, PG nr3 z Świebodzina, PG nr10 z Zielonej Góry i PG z Lubrzy z każdej szkoły przyjechało po trzech reprezentantów. Nasza szkołę reprezentowały uczennice: Alicja Dydyna kl I, Małgorzata Laufer kl.II oraz Natalia Sławska kl. II

Po pierwszym etapie pisemnym wytypowano 6 finalistów do etapu ustnego. Trzy nasze uczennice przeszły do finału. Odpowiedzi ustne finalistów oceniało jury w składzie: ks. Kanonik Zbigniew Matjejów, pani mgr Ewa Chodkieiwcz- dyrektor PG nr1 oraz ks. Marcin Wodniak.

Po odpowiedziach na pytania nasze uczennice zdobyły 2, 5 i 6 miejsce.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje 2 miejsce uczennicy Alicji Dydyny, która też zdobyła najlepszy wynik na etapie pisemnym.

Naszym finalistkom, które wzięły udział w konkursie dziękuję za podjęty trud i życzę dalszych sukcesów!

Ewa Tarbaj

Dnia 29.01.2013r. w Publicznym Gimnazjum nr1 w Świebodzinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Biblijny. Brali w nim udział uczniowie z gimnazjów ze Świebodzina, z Zielonej Góry, Lubrzy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Ewelina Ćwiklińska, Aleksandra Malinowska, Mikołaj Wiktorowski.

Do finału zakwalifikowało się 7 uczniów. Z radością informujemy, że uczennica Publicznego Gimnazjum im. Arkadego Fidlera w Lubrzy z kl.III a  Aleksandra Malinowska zajęła
II miejsce. Wśród finalistów wykazała się szeroką znajomością tematyki biblijnej- Ew. Św. Mateusza. Została wyróżniona nagrodą rzeczową i dyplomem.
Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów!