Na lekcjach plastyki (w szkole podstawowej i gimnazjum) uczeń powinien posiadać następujące przybory i materiały:

1. zeszyt 32 kartkowy w kratkę,
  2. blok formatu A3 (najlepiej techniczny, bo zwykły ma zbyt cienkie kartki do malowania),
  3. teczka rysunkowa A3 na prace i blok,
  4. kredki – pastele olejne (najlepsze są Pentel, dobre Patio) – małe pudełko (do 12 sztuk), mogą być używane,
  5. ołówek, najlepiej 2B
  6. pojemnik na wodę i paleta – np. umyte pudełko po margarynie lub lodach z pokrywką. 🙂

Teczka z blokiem i pracami oraz pojemniki na wodę należy przechowywać w klasie (pracowni). Pracujemy tylko podczas lekcji. Z uwagi na koszty ponoszone przez Rodziców na początku roku szkolnego, we wrześniu nie wymagam pełnego zestawu materiałów – wystarczy duży blok, kredki i ołówek.

Ponadto będą potrzebne (po uprzednim powiadomieniu) w dalszym terminie – nie trzeba kupować na początku roku szkolnego:
farby-plakatowe

1. farby wodne; kolory podstawowe (niebieski, żółty, czerwony) i neutralne (biały, czarny). Najlepsze (najwygodniejsze dla dziecka) są w tubkach. Mogą być oczywiście inne, byle nie akwarelki,
  2. dwa pędzle – szerszy i węższy
  3. klej do papieru
  4. kolorowy papier
  5. modelina
  6. inne (wydmuszki, gąbka, nożyczki, wstążki, kawałki materiału itp.)

W gimnazjum obowiązuje podręcznik „Plastyka 1-3 gimnazjum” wydawnictwa Operon.