Uczestniczyliśmy w Wieczorze z historią, czyli inauguracji Sali Gotyckiej ratusza w Świebodzinie. Danuta Żankowska opowiedziała o średniowiecznych tajemnicach ratusza. Bractwo Rycerskie Zamku Joanitów zaprezentowało tańce gotyckie.
Na relację video zapraszamy na stronę telewizji świebodzińskiej.

W ramach lekcji historii uczniowie klasy II a zamontowali na korytarzu szkolnym kolejną Historyczną Gazetkę Szkolną „Zmiana Toru”.
Materiały otrzymaliśmy z Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku w ramach akcji Historyczna Gazetka Szkolna.

Gościliśmy w szkole archeologów prowadzących badania na stanowiskach w okolicach Lubrzy.
Galerię ze spotkania przygotowała Jessica Komorowska.

Lepienie naczyń z gliny metodami pradziejowymi.

Więcej możecie dowiedzieć się w poradniku CeramiczneABC

Uczniowie klas pierwszych próbowali rozniecić ogień przy pomocy dwóch kawałków drewna.
Damian Wentland

Muzeum Regionalne w Świebodzinie zaprosiło nas na „Noc w Muzeum”. Podziwialiśmy rycerskie tańce w Sali Gotyckiej w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Zamku Joannitów oraz wysłuchaliśmy wykładu archeologa Piotra Wawrzyniakia o wykopaliskach archeologicznych przy budowie trasy S3.

Damian Wentland

W ramach lekcji historii uczniowie klasy III a zamontowali na korytarzu szkolnym Historyczną Gazetkę Szkolną 10 LAT, 10 MIESIĘCY, 10 TYGODNI, 10 DNI …