Logo i Sztandar Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Arkadego Fiedlera w Lubrzy.

Logo szkoły przedstawiające symetrycznie nałożone na siebie 3 symbole działalności Arkadego Fiedlera: glob  – podróże, książka – pisarstwo, motyl – przyroda. Swoją formą nawiązuje między innymi do indiańskich totemów i literackiej nagrody Bursztynowego Motyla im. A. Fiedlera dla polskiego autora książki podróżniczej. W zależności od zastosowania występuje w 2 odmianach konstrukcyjnych o różnym stopniu uproszczenia i w 2 wariantach barwnych: monochromatycznym i pełnokolorowym.

Sztandar

Awers

Na granatowym tle centralnie umieszczone pełnokolorowe logo szkoły przedstawiające symetrycznie nałożone na siebie 3 symbole: glob, książka i motyl. Elementy przenikają się strukturalnie, motyla wyróżniają barwy ciepłe: pomarańczowy, żółty, czerwony, glob utrzymany jest w tonacji chłodnych błękitów. Rozdziela je otwarta książka o jasnych kartach. Każdy element obwiedziony jest srebrną obwódką. Logo otacza napis umieszczony na współśrodkowym okręgu. Napis wykonany w kolorze srebrnym, krój pisma szeryfowy na górze wersalikami głosi: „Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Lubrzy”, na dole: „im. Arkadego Fiedlera”.

Rewers

Na czerwonym tle centralnie umieszczone godło Polski: orzeł biały obwiedziony srebrem w koronie złotej. Napis szeryfowymi wersalikami: na górze: „Rzeczpospolita” na dole: „Polska”.

Autorem projektu logo i sztandaru szkoły jest Piotr Kułak. Logo zostało zatwierdzone do realizacji na Radzie Pedagogicznej.