Nadanie imienia Arkadego Fiedlera. PSP i PG Lubrza, 6 czerwca 2012

Uroczyste nadanie imienia Arkadego Fiedlera Publicznej Szkole Podstawowej i Publicznemu Gimnazjum w Lubrzy, 6 czerwca 2012 roku. Po półrocznych przygotowaniach wreszcie może się odbyć sama ceremonia. Wśród gości pan Marek Fiedler, syn pisarza i podróżnika, dyrektor Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Rada Rodziców przekazała nowy sztandar szkoły dyrektorowi Zespołu Szkół Samorządowych w Lubrzy, panu Damianowi Wentlandowi. Dyrektor przekazuje sztandar przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego. Po tym następuje ślubowanie uczniów i odsłonięcie kamienia pamiątkowego. Zaproszeni goście wygłaszają przemówienia. Po tym następuje część artystyczna zawierająca przedstawienie sylwetki i osiągnięć patrona, fragmenty jego książek oraz występy dzieci.

Następnie goście zwiedzili szkołę ze szczególnym uwzględnieniem ekspozycji przygotowanej na tę uroczystość.

Zdjęcia z uroczystości