Na razie przygotowałem dwa modele samolotów nawiązujące do książki naszego Patrona – Dywizjon 303.  Modele są bardzo uproszczone, główne założenie to osiągnąć ogólne podobieństwo do konkretnego modelu aeroplanu, przybliżyć uczniom realia osiągnięć i rozwiązań konstrukcyjnych oraz kamuflażu i oznaczeń bojowych z czasów II Wojny Światowej.
Prawdziwych modelarzy zapraszam na strony modelarskie – nie tutaj. 🙂
Aby zbudować ten uproszczony model wystarczy pobrać wzór w formacie pdf (poniżej), wydrukować go na grubszym papierze lub normalnym i nakleić na gruby, albo – jak zrobiła dziewczynka z 1a – przekalkowała ze wzoru na karton. Potrzebne będą: gruby papier, nożyczki lub nożyk do papieru, podkładka do cięcia, dobry klej, farby (najlepsze byłyby akrylowe), pędzelek, kilka wykałaczek. Może pomoc Rodzica. Do szybkiego klejenia drobnych elementów typu kołpak Me 109 czy tych trudniejszych elementów przy kabinie pilota stosowałem pistolet klejowy (uwaga: gorące!).
Co do malowania – zainteresowanych proszę o sprawdzenie w Internecie właściwych barw. I proszę w miarę możliwości nie używać kredek – farby są odpowiedniejsze do tego typu zadań.

Modele to:

Przykładowe zdjęcie przed malowaniem

 

Powodzenia
Piotr Kułak