Wygrany mecz

ogólne
W dniu 12 stycznia 2014r. w Żaganiu w Lidze młodziczek spotkały się dwa dotychczas niepokonane zespoły UKS Czarni Żagań i Zjednoczeni Lubrza.Mecz zakończył się zwycięstwem Lubrzanek 38 : 18.Pierwsza połowa przebiegała w dobrym tempie. Obydwa zespoły przez 12 minut grały na przewagi, dopiero około 15 minuty lubrzanki zdobyły 5 bramkową przewagę i tak do końca połowy nie oddały już prowadzenia a  jeszcze zwiększyły przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18 : 12 dla lubrzanek.

Początek drugiej połowy to koncertowa gra dziewczyn z Lubrzy w obronie i ataku. W tym czasie rzuciły 12 bramek przy jednej bramce zdobytej przez zawodniczki z Żagania. Było już jasne, że Lubrza tego meczu nie przegra, gdyż do końca zostało jedynie 11 minut. Zespołowa gra w ataku i obronie, konsekwentna gra wyuczonych technik pozwoliły zawodniczkom Zjednoczonych uzyskać tak dużą przewagę.

Najwięcej bramek dla Lubrzy zdobyły: Zuzanna Kliszcz 19,  Aleksandra Gadawska – 4, Natalia Gawron – 3, Wiktoria Kowol – 1, Joanna Lewandowska – 4, Martyna Sienkiewicz – 3, Klaudia Jastrzębska – 4.

Lubrza wystąpiła w następującym składzie: Joanna Lewandowska, Natalia Gawron, Klaudia Jastrzębska, Martyna Sienkiewicz, Aleksandra Gadawska, Wiktoria Kowol, Zuzanna Kliszcz  i Paulina Pyś.
Trener:  Jan Kaniecki.