Projekt Deutsch-Wagen-Tour

ogólne
13 listopada 2013r. Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum im. Arkadego Fiedlera w Lubrzy wzięły udział w projekcie Deutsch-Wagen-Tour.
Celem projektu jest promowanie języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży. W spotkaniu z panią Justyną Wichłacz wzięły udział dwie grupy, a zajęcia trwały ponad dwie godziny.

Gimnazjaliści dowiedzieli się, że nie ma nic prostszego niż pierwsze 100 niemieckich słówek. Poprzez zabawę uczniowie zapoznali się z podziałem administracyjnym Niemiec, nazwami i położeniem poszczególnych landów. Dzięki każdej zabawie uczniowie uczyli się nowych słów i zaprzyjaźniali się z językiem. Pod koniec spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny- Was ist typisch Deutsch.  Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, a każdy uczeń otrzymał prezent, dzięki któremu będzie pamiętać „ Jasne, że klar”.

Monika Stanulewicz