Kolejny udany występ naszych szczypiornistek

ogólne

W dniu 5 stycznia 2014r.w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie odbył się mecz lubuskiej Ligii Wojewódzkiej Juniorek Młodszych między MUKS Lider Świebodzin a Zjednoczonymi Lubrza. Zwyciężyły Lubrzanki 28:24. Bramki dla Lubrzy zdobyły: Zuzanna Kliszcz- 6, Aleksandra Gela- 6, Natalia Kurkowiak- 6, Adrianna Walczak- 4, Anna Ćwiklińska- 3, Aleksandra Gadawska- 3. Zespół z Lubrzy przystąpił do spotkania bardzo skoncentrowany i już na początku osiągnął znaczną przewagę. Dobrze funkcjonowała obrona i gra w ataku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:11. Zespołowość w grze obronnej i ataku pozycyjnym sprawiły, że Lubrzanki wygrały tę połowę różnicą 5 bramek. Po przerwie zespół ze Świebodzina zagrał lepiej, co widoczne było na tablicy wyników. Mozolnie odrabiały straty przy dobrze dysponowanej bramkarce Karolinie Galas, która broniła w tym czasie sam na sam oraz rzuty karne. Lubrzanki nie wykorzystywały dogodnych sytuacji. W 51 min. meczu na tablicy wyników pokazał się jednak wynik remisowy. W tym czasie zespoły grały bramka za bramkę. W 55 minucie trener z Lubrzy – Jan Kaniecki poprosił o czas dla zespołu aby uspokoić sytuację na boisku. Od tego czasu Lubrzanki zdobyły 5 bramek przy jednej przeciwniczek i odniosły kolejne zwycięstwo, które przybliża je do udziału w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Lubrza wystąpiła w następującym składzie: Zuzanna Kliszcz, Aleksandra Gela, Natalia Kurkowiak, Adrianna Walczak , Anna Ćwiklińska, Martyna Sienkiewicz , Aleksandra Gadawska, Michalina Łucka, Patrycja Honkisz. Trenerem jest Jan Kaniecki. W innych spotkaniach : UKS Iskra Kowalów – GMTS Sparta Brody 34 ; 18 UKS Czarni Żagań – GMTS Sparta Gubin 25 : 12 W ostatniej kolejce I rundy 19.01. 2014r spotkają się: GMTS Sparta Gubin -UKS Iskra Kowalów UKS Czarni Żagań – MUKS Lider Świebodzin GMTS Sparta Brody – Zjednoczeni Lubrza.

Wordpress - Theme: N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski. Statystyki: