Wycieczka

Informacje

Uczniowie klas trzecich oraz przedstawiciele innych klas wrócili w piątek wieczorem z pięciodniowej wycieczki. 10 czerwca zwiedziliśmy Toruń, i dotarliśmy do Gdańska. Po zakwaterowaniu w schronisku szkolnym ruszyliśmy na zwiady. Pogoda dopisywała, nastroje również. Drugiego dnia wybraliśmy się na Westerplatte, gdzie niektórzy pierwszy raz w życiu zobaczyli Bałtyk i z przewodnikiem odbyliśmy zwiedzanie zabytków Gdańska. Na obiad – pizza. Trzeciego dnia program był najbardziej chyba urozmaicony. Najpierw wykwaterowaliśmy się z Gdańska i pojechaliśmy do Oliwy. Tam zwiedziliśmy zabytkowy park i katedrę a także wysłuchaliśmy koncertu organowego. Później – do Sopotu! Korzystając z pięknej pogody zaczęliśmy od plaży. Woda była zimna i (delikatnie mówiąc) brudna jak na taki kurort. Niektórzy się jednak kąpali. Zwiedziliśmy miasteczko, obiad zjedliśmy w Domu pod Różą. Na nocleg zajechaliśmy do schroniska młodzieżowego w Gdyni. Fajne warunki, chociaż lokalizacja tuż przy Gdyńskim Terminalu Kontenerowym nie zachęcała do spacerów. Czwarty dzień to rejs statkiem na Hel, zwiedzanie fokarium w czasie karmienia fok oraz spacer po miasteczku. Grupka zapaleńców wybrała się na kraniec półwyspu i zwiedziła fortyfikacje z II Wojny Światowej. Aha! Razem z nami statkiem Rubin płynęła pani Danuta Wałęsowa – żona Lecha Walęsy. Kręciła materiał do serii klipów reklamujących czytanie książek. Piątego dnia od rana pogoda nieco się popsuła; zachmurzyło się a gdy przyjechaliśmy do portu w Gdyni zaczął padać drobny deszczyk. Zwiedziliśmy ORP Błyuskawicę, Muzeum Marynarki Wojennej i Gdyńskie Akwarium. Gdańsk pożegnał nas deszczem. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obiad w kowbojskim motelu pod Bydgoszczą. Było super.

Trochę zdjęć wrzuciłem na zewnętrzny serwer: Wycieczka do trójmiasta.