WOŚP 2010

9 stycznia po raz dziewiętnasty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!
Będziemy zbierać pieniądze NA ZAKUP SPRZĘTU DLA DZIECI Z CHOROBAMI UROLOGICZNYMI I NEFROLOGICZNYMI

W naszej Gminie to już VIII Finał! Tradycyjnie w najbliższą niedzielę (9.01.2011 r.) 25 wolontariuszy wyjdzie na nasze ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Zbieramy w następujących miejscowościach: Lubrza, Boryszyn, Staropole, Zagaje, Buczyna, Zarzyń, Mostki i Bucze, Przełazy, Wilkowo, Łagów, Sieniawa i Poźżadło. Czekajcie na nas od godz. 9.30 do 15.30.
W tym roku r. zagramy dla urologii i nefrologii dziecięcej. Co to znaczy?
Chodzi o to by zebrać pieniądze na sprzęt, dzięki któremu można szybko wykrywać wady układu moczowego u noworodków i niemowlaków (urologia dziecięca), oraz  by  wcześnie rozpocząć leczenie. Jednocześnie jeśli wykryte zostanie uszkodzenie czy niewydolność nerek ( nefrologia dziecięca) zebrane pieniążki przeznaczone będą na zakup sprzętu zastępującego nerki albo pomocnego w pracy nerek.
Zakupiony sprzęt przeznaczony będzie również na szybką pomoc dzieciom przy silnych zatruciach np. lekami, grzybami jak również przy leczeniu sepsy.

Od godz. 17.00 zapraszamy do lubrzańskiego Domu Kultury na imprezy towarzyszące: występ jasełkowy, pokaz grupy tańca nowoczesnego, śpiewających solistów, zespół „Harmider” z Mostek. Dodatkowo można wziąć udział w licytacji okolicznościowych gadżetów (koszulka, zeszłoroczna puszka z WOŚP-u pełna kasy, kalendarz, kubek, płyta zespołu „Kobranocka”, pięknie ilustrowana książka Jurka Owsiaka „Przystanek Woodstock”.
Oprócz tego będzie można zakupić wiele pamiątek zrobionych przez uczniów  naszych szkół specjalnie na tą okazję. Na godzinę 20.00 zaplanowaliśmy „Światełko do Nieba” w naszym parku „POD CZOŁGIEM”- odbędzie się pokaz sztucznych ogni!
Mamy nadzieję, że mimo trudnych czasów nie zawiedziecie i dołożycie swój grosik do kolorowej puszki!  Może uda nam się pobić ubiegłoroczny rekord 11 tysięcy złotych…
Zapraszamy!