Nadanie imienia szkole

Informacje

Uroczyste nadanie imienia Arkadego Fiedlera Publicznej Szkole Podstawowej i Publicznemu Gimnazjum w Lubrzy, 6 czerwca 2012 roku. Uroczystość uświetnił swoją obecnością pan Marek Fiedler, syn pisarza i podróżnika, dyrektor Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Rada Rodziców uroczyście przekazała nowy, poświęcony przez księdza proboszcza, Marka Konkola,  sztandar szkoły dyrektorowi Zespołu Szkół Samorządowych w Lubrzy, panu Damianowi Wentlandowi. Dyrektor z kolei przekazał sztandar przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego. Następnie przedstawiciele społeczności uczniowskiej ślubowali na sztandar. Odsłonięcia kamienia pamiątkowego dokonał przewodniczący Rady Rodziców. Rada Gminy Lubrza przekazała i posadziła pamiątkowy grab kolumnowy. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, w której dzieci  przedstawiały sylwetkę i osiągnięcia patrona, między innymi inscenizując fragmenty jego książki Mały Bizon.

Po części oficjalnej zaproszeni goście zwiedzili szkołę z ekspozycja na temat Arkadego Fiedlera.

Zdjęcia w Galerii.

Nadanie imienia Arkadego Fiedlera. PSP i PG Lubrza, 6 czerwca 2012