Marek Fiedler

Informacje

Odwiedził nas pan Marek Fiedler – syn naszego patrona, Arkadego Fiedlera. Była to właściwie rewizyta, bo nasi uczniowie ostatnio odwiedzili Muzeum Fiedlera w Puszczykowie. Pan Marek przywiózł kilka eksponatów z podróży swojego ojca i ciekawie opowiadał między innymi o tym, jak razem z nim udali się do kanadyjskich Indian. Ciekawość wzbudziła historia Wyspy Wielkanocnej, tajemnicze pismo na deseczkach i kamień z płaskowyżu Nazca słynącego ze swoich geoglifów. Uczniowie chętnie pytali o podróże i pamiątki z nich przywiezione przez Arkadego Fiedlera i pana Marka Fiedlera, który również jest podróżnikiem i autorem książek.

My pochwaliliśmy się swoimi przygotowaniami do nadania imienia szkole (6 czerwca 2012), między innymi projektem sztandaru i modelami samolotów Dywizjonu 303.

Na zakończenie pan Marek Fiedler podarował szkole kilka książek Arkadego Fiedlera a my zrobiliśmy sobie zdjęcie z naszym gościem.

Pan Marek Fiedler w Lubrzy, 19 kwietnia 2012