2016 Czytamy Sienkiewicza

Informacje

W ramach akcji ustanawiania rekordu Polski „Jak Najwięcej Osób Czytających Wspólnie Sienkiewicza” uczniowie naszego gimnazjum czytali fragment rozdziału VII powieści „Potop”.

P.K.

„Wspólnie czytamy Sienkiewicza”

Dnia 5 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ustanowienia rekordu Polski w kategorii: „Jak najwięcej osób czytających wspólnie Sienkiewicza”. Jej organizatorem jest Muzeum im. H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, które w taki sposób chce uczcić 170. rocznicę urodzin noblisty, 100. rocznicę jego śmierci oraz 50. swojego powstania.

Akcja ma charakter ogólnopolski. Polegała na wspólnym, głośnym czytaniu wybranego fragmentu książki Sienkiewicza (z rozdziału VII „Potopu”). W naszej szkole wzięło w niej udział 90 osób. Świadkiem wydarzenia była p. Danuta Hołowaty – pracownik tutejszego Urzędu Gminy, która czuwała nad jego prawidłowym przebiegiem oraz potwierdziła wiarygodność.

Czytało nam się świetnie, bo wspólne czytanie jest przyjemne. W taki też sposób wyraziliśmy uznanie dla znanej na całym świecie twórczości Sienkiewicza.

H. F-D.

2016-05-05 Czytamy Sienkiewicza Gimnazjum Lubrza-0011 2016-05-05 Czytamy Sienkiewicza Gimnazjum Lubrza-0014 2016-05-05 Czytamy Sienkiewicza Gimnazjum Lubrza-0019