25 Finał WOŚP

Informacje Komentarze (0) »

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 stycznia 2017 roku. Lubrzański Sztab WOŚP (Afera Renifera) po raz XIII organizuje imprezę – kolejny raz w naszej szkole. Można pomóc w czasie zbiórki, na aukcjach lub wysyłając SMSa o treści SERCE (za 6,15) na numer 75 565 wspierając cele WOŚP – koniecznie poproś Rodziców o zgodę!

A tu taki teledysk (Uwaga zawiera lokowanie produktu i sugestię słowa na literę…

Próbny egzamin 2016

Informacje Komentarze (0) »

23, 24 i 25 listopada 2016 odbędzie się w naszej szkole pierwszy próbny egzamin gimnazjalny.

Gabinet 310

środa 23.11.2016r.

część humanistyczna:
z zakresu historii i wos – godz. 8:30 – 9:30
z zakresu języka polskiego – godz. 11:25 – 13:00

czwartek 24.11.2016r.

część matematyczno-przyrodnicza:
z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 8:30 – 9:30
z zakresu matematyki – godz. 11:25 – 13:00

piątek 25.11.2016r.

język angielski:
na poziomie podstawowym – godz. 8:30 – 9:30
na poziomie rozszerzonym – godz. 11:25 – 12:25

Opiekę podczas egzaminu sprawują nauczyciele wg planu lekcji.

Pozostałe lekcje bez zmian.

Biskup w szkole

Informacje Komentarze (0) »

17 listopada odwiedził nasz zespół szkół ksiądz biskup Paweł Socha. Spotkał się z uczniami i personelem szkoły w czasie akademii szkolnej.

2016 Koniec roku

Informacje Komentarze (0) »

24 czerwca zakończył się rok szkolny w ZSS Lubrza. Ze świadectwami w ręku zaczynamy wakacje.
Bezpiecznych i wesołych wakacji!

2016 koniec roku szkolnego

2016 Bal klasy trzeciej

Informacje Komentarze (0) »

Dziękujemy za piękne zdjęcia z balu klasy trzeciej przesłane przez Roksanę.

2016 Czytamy Sienkiewicza

Informacje Komentarze (0) »

W ramach akcji ustanawiania rekordu Polski „Jak Najwięcej Osób Czytających Wspólnie Sienkiewicza” uczniowie naszego gimnazjum czytali fragment rozdziału VII powieści „Potop”.

P.K.

„Wspólnie czytamy Sienkiewicza”

Dnia 5 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ustanowienia rekordu Polski w kategorii: „Jak najwięcej osób czytających wspólnie Sienkiewicza”. Jej organizatorem jest Muzeum im. H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, które w taki sposób chce uczcić 170. rocznicę urodzin noblisty, 100. rocznicę jego śmierci oraz 50. swojego powstania.

Akcja ma charakter ogólnopolski. Polegała na wspólnym, głośnym czytaniu wybranego fragmentu książki Sienkiewicza (z rozdziału VII „Potopu”). W naszej szkole wzięło w niej udział 90 osób. Świadkiem wydarzenia była p. Danuta Hołowaty – pracownik tutejszego Urzędu Gminy, która czuwała nad jego prawidłowym przebiegiem oraz potwierdziła wiarygodność.

Czytało nam się świetnie, bo wspólne czytanie jest przyjemne. W taki też sposób wyraziliśmy uznanie dla znanej na całym świecie twórczości Sienkiewicza.

H. F-D.

2016-05-05 Czytamy Sienkiewicza Gimnazjum Lubrza-0011 2016-05-05 Czytamy Sienkiewicza Gimnazjum Lubrza-0014 2016-05-05 Czytamy Sienkiewicza Gimnazjum Lubrza-0019

3 Maja 2016

Informacje Komentarze (0) »

W dniu 3 maja 2016 roku obchodzimy 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja; pierwszą w Europie a drugą na świecie nowoczesną ustawę zasadniczą. I chociaż pojawiła się tylko na chwilę, poprzedzając wymazanie Polski z mapy świata, odegrała wielką rolę w kształtowaniu i utrzymaniu polskości.

Cykl uroczystości, w których z tej okazji uczestniczyliśmy, obejmował uroczysty apel 29 kwietnia w naszej szkole, udział we mszy św. w kościele parafialnym w Lubrzy z prezentacją programu artystycznego oraz prezentację sztandaru na powiatowych uroczystościach rocznicowych w Świebodzinie.

Wybrane zdjęcia w galerii.

Poniżej: nasza delegacja na uroczystościach w Świebodzinie. 3 maja 2016, zdjęcie z serwisu Powiat Świebodziński.

2016 Dzień Ziemi

Informacje Komentarze (0) »

Z okazji Światowego Dnia Ziemi szkoła podstawowa miała konkurs wiedzy o ochronie środowiska a wszyscy, i uczniowie SP oraz gimnazjaliści wzięli udział w sprzątaniu świata.

sprzątanie świata - Światowy Dzień Ziemi 2016

2016 wiosna!

Informacje Komentarze (0) »

Mamy za sobą pierwszy dzień wiosny w naszym Zespole Szkół. Zarówno szkoła podstawowa jak i gimnazjum miało w tym dniu normalne lekcje a po nich blok rozrywkowy. Pogoda była marcowa, więc rozgrywki piłki nożnej i ręcznej nie do końca dało się przeprowadzić na Orliku. W galerii nieco zdjęć. Zapraszam i polecam.

Aha! Możecie sobie pobrać (przez jakiś czas) więcej zdjęć z Dropboxa: link.

Piotr Kułak

WOŚP 2016

Informacje Komentarze (0) »

Lubrzański Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2016 roku pracuje po raz 12.

Lubrzański Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znany od 12 lat pod nazwą Afera Renifera i tym razem pod kierownictwem Pani Ilmy zmobilizował ludzi dobrej woli spieszących do pomocy dzieciom i ludziom starszym.

Posiadaczy konta na FB zapraszamy na stronkę facebookową wydarzenia i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu w niedzielę 10 stycznia 2016. Sam finał lubrzański tym razem odbędzie się na terenie Zespołu Szkół Samorządowych.

24 Finał WOŚP 2016

24 Finał WOŚP.