„Afryka, Afryka jest czarna i dzika,
nie musisz mieć auta, komórki i budzika.
Afryka, Afryka, z radości mam bzika!
Już marzę by spotkać żyrafę i słonika.
Afryka, Afryka, to wolność, przygoda.
to dżungla, banany i w rzekach ciepła woda.”

 

Festyn z okazji Dnia Patrona, Arkadego Fiedlera

W sobotnie, jeszcze nie letnie, ale całkiem ciepłe popołudnie Zespól Szkół Samorządowych w Lubrzy zorganizował festyn z okazji Dnia Patrona, Arkadego Fiedlera. Imię, które obrała szkoła 4 lata temu, zobowiązuje do odbywania podróży dalszych i bliższych, w każdym razie ciekawych, „wprowadzających na nowe ścieżki”. Tym razem, śladami Patrona, wyruszyliśmy na Czarny Ląd.

Dnia 11 czerwca kontynent afrykański porwał nas wszystkich nie tylko różnorodnością i bogactwem flory i fauny, ale również zapachami, smakami, kolorami i etniczną muzyką. Na ten dzień niestrudzeni nauczyciele i pełni artystycznej pasji uczniowie przygotowali liczne atrakcje. Należały do nich m. in. : występy taneczne wpisujące się w afrykański krąg kulturowy, pokaz mody tego kontynentu, degustacja tradycyjnych potraw afrykańskich. Można było również nabyć oryginalne ozdoby wykonane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz całkiem realnie odbyć przeprawę przez Nil, być śpiącym hipopotamem czy stanąć do rywalizacji w przenoszeniu owoców tropikalnych.

W organizację imprezy włączyli się aktywnie nasi rodzice, którzy zadbali o słodki poczęstunek.

Dzięki wszystkim sprzyjającym nam osobom impreza udał się wspaniale. Towarzyszyła nam niewątpliwie dzika radość, relaks i swoboda, a także satysfakcja z odkrywania czegoś nowego, choćby tylko palcem po mapie.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie dziękują wszystkim sponsorom oraz życzliwym osobom za pomoc w organizacji festynu.

Honorata Filipiak-Dydyna

Zdjęcia: Roksana Rakoczy, Alicja Dydyna, Piotr Kułak.