Zebranie z Rodzicami

ogólne Komentarze (0) »
Serdecznie zapraszamy rodziców do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w dniu 15 MAJA 2017 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w szkole w Lubrzy.

Rajd rowerowy

ogólne Komentarze (0) »

Sobota 29 kwietnia – od rana niesprzyjające warunki pogodowe, od czasu do czasu zza chmur wygląda słoneczko. Jedziemy czy nie jedziemy. Jedziemy, bo słońce wreszcie wyszło zza chmur! Grupa 15 uczniów z ZSS w Lubrzy wraz z opiekunami ruszyli Szlakiem Nenufarów. Trasa nie za długa, w sam raz na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Słońce świeciło, ale niestety w połowie trasy zaczął padać deszcz. Jednak dzielni Rajdowcy dotarli do plaży Goszcza, gdzie czekały na nich ciepłe kiełbaski sponsorowane i przygotowane przez Sołtysa z Lubrzy. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w inauguracji sezonu rowerowego i zapraszamy na kolejny rajd już w czerwcu.

Galeria…

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

ogólne Komentarze (0) »
Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Lubrzy informuje, że na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, ze zm.) ustala dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych tj.  2 maja 2017 r.
W wyżej wymienionym dniu szkoła organizuje zajęcia wychowawczo – opiekuńcze dla uczniów, którzy nie mogą zostać w domu. Zajęcia te będą miały charakter zajęć świetlicowych. Rodzice proszeni są o złożenie w sekretariacie szkoły deklaracji pobytu dziecka w świetlicy szkolnej do dnia 27. 04. 2017 r.(czwartek). Zgłoszenie powinno zawierać informację o godzinach pobytu ucznia w szkole. W tym dniu szkoła nie zapewnia wyżywienia.

2017 egzamin gimnazjalny

ogólne Komentarze (0) »

Egzaminy gimnazjalne 2017. W środę 19 kwietnia część humanistyczna: historia, WOS i język polski, czwartek 20 kwietnia część matematyczno-przyrodnicza, piątek 21 kwietnia język angielski. Spotykamy się 0 8.15, wyspani i zrelaksowani, wystrojeni na galowo z legitymacją i czarnym długopisem – silni, zwarci i gotowi.

Dla niezestresowanych do przejrzenia: podstawa programowa:

 • humanistyczne: język polski: strona 6-10, historia 55 – 62, WOS 75 – 82
 • matematyczno-przyrodnicze: geografia 100 – 105, biologia 113 – 120, chemia 138 – 143, fizyka 154 – 158, matematyka 165 – 169.
 • język obcy: 17 – 23,

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

ogólne Komentarze (0) »

Oficjalnie

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2017 jest Facebook. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską, Minister Cyfryzacji Annę Streżyńską, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcina Cichego.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

XIII edycja DBI w Polsce odbyła się 7 lutego 2017 r. pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”.

Oficjalna strona DBI

O bezpieczeństwie w Internecie

Potencjał Internetu polega na dostępności ogromnych zasobów, które każdy może wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami i jako formę twórczej rozrywki. Aby móc bezpiecznie korzystać z tych zasobów nie wystarczy liczyć tylko na roztropność udostępniających te zasoby. Powszechność dostępu do Sieci oznacza tylko to, że odzwierciedla on różnorodność ludzi. Tak więc rożne pliki wrzucają do sieci ludzie mądrzy i głupi, dobrzy i źli. Programy antywirusowe i filtrowanie treści przez wyszukiwarki nie wystarcza, byśmy nie natrafili na coś, co nam nie będzie odpowiadało lub nie będzie nam szkodziło.

Czego więc potrzebujemy, by być w miarę bezpiecznym podczas sieciowych poszukiwań?

Umiejętności skutecznego wyszukiwania informacji, świadomego ich oceniania oraz weryfikowania znalezionych treści. Czyli świadomie wpisujemy zapytanie w wyszukiwarce. Oceńmy przydatność znalezionych materiałów. Zweryfikujmy, czyli sprawdźmy, czy otrzymane dane są prawdziwe.

więcej:
Mój wizerunek on-line
Sztuka wyszukiwania
Seksting

25 Finał WOŚP

Informacje Komentarze (0) »

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 stycznia 2017 roku. Lubrzański Sztab WOŚP (Afera Renifera) po raz XIII organizuje imprezę – kolejny raz w naszej szkole. Można pomóc w czasie zbiórki, na aukcjach lub wysyłając SMSa o treści SERCE (za 6,15) na numer 75 565 wspierając cele WOŚP – koniecznie poproś Rodziców o zgodę!

A tu taki teledysk (Uwaga zawiera lokowanie produktu i sugestię słowa na literę…

 

 

Przerwa świąteczna

ogólne Komentarze (0) »

W związku z modernizacją kotłowni

w Zespole Szkół Samorządowych w Lubrzy informuję,

że w dniach od  23 grudnia 2016r. do 1 stycznia 2017r.

szkoła będzie zamknięta.

Lucyna Kucała
Dyrektor

Zebranie z Rodzicami

ogólne Komentarze (0) »

Serdecznie zapraszamy rodziców do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w dniu 21 grudnia 2016 r. (środa). Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w stołówce szkolnej. Podczas zebrania odbędzie się prelekcja p. Julity Krajczyńskiej nt. „Wychowania do wartości”. Od godz. 17.30 zaplanowany jest dyżur psychologa – p. Barbary Dmytryszyn.

W czasie zebrania rodziców w godz. 16.30 – 18.30 odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych.

Serdecznie zapraszamy.

Leonardo 2016

ogólne Komentarze (0) »

W związku z dużym zainteresowaniem Ligą Leonardo (skończyły się drukowane zagadnienia) dołączamy tematy do opracowania. Zachowano oryginalny skład poleceń. Powodzenia.

Biologia

 1. (B26) Dowolną techniką barwną przygotuj plakat formatu B1 (70x100cm) w poziomie, przedstawiający związki organiczne w pokarmach; ich rodzaje, pochodzenie i znaczenie dla organizmów. Prosto, duży, czytelny tytuł, bez nadmiaru tekstu, duże litery. Mile widziana forma grafiki z wyraźnym i prostym opisem.
 2. (B27) Dowolną techniką barwną przygotuj plakat formatu B1 (70x100cm) w poziomie, przedstawiający dziedziczenie grup krwi u człowieka. Wymieniamy grupy krwi, przypisujemy im odpowiednie allele (bez paniki – w podręczniku klasy 3 to jest), przedstawiamy w krzyżówce przykładowe dziedziczenie, np. matka grupa krwi „0” (czyli homozygota recesywna), ojciec grupa krwi AB – jak rozkłada się cecha w pokoleniu F1. Duży, czytelny nagłówek, bez nadmiaru tekstu, wyraźne podpisy. Proszę pamiętać, że plakat ma być czytelny z większej odległości!

Chemia

WYTWÓRNIA CO2

 1. Za pomocą sody oczyszczonej i octu uzyskaj tlenek węgla IV. Wykonaj doświadczenia wykazujące, iż gaz ten jest cięższy od powietrza oraz nie podtrzymuje palenia.

Oceniane będą jakość, ilość i pomysłowość wykonanych doświadczeń

WYTWÓRNIA O2

 1. Za pomocą wody utlenionej i drożdży suszonych uzyskaj tlen. Wykonaj doświadczenia wykazujące, iż gaz ten podtrzymuje palenie.

Oceniane będą jakość, ilość i pomysłowość wykonanych doświadczeń

Odpowiedzi wraz ze zdjęciami i/lub filmami z przeprowadzonego doświadczenia prześlij na adres: dodatkowezadania@gmail.com

Geografia

zad. 1.Do grupy języków celtyckich należą m.in. języki:

a) rumuński, albański,

b) bretoński, irlandzki,

 1. angielski, niemiecki,

  d) włoski, francuski

Zad. 2. W obrębie kontynentów amerykańskich granica pomiędzy państwami o wysokim poziomie rozwoju gospodarczego i pozostałymi państwami przebiega wzdłuż:

a) granicy Kolumbii i Peru,

b) Kanału Panamskiego,

 1. rzeki Sao Francisco,

  d) rzeki Rio Grande (Río Bravo del Norte).

Zad.3.  Megalopolis Nippon tworzą aglomeracje:

a) Osaka, Kobe, Kioto, Nagoja,

b) Nankin, Ningbo, Hangzhou,

 1. Nowy Jork, Filadelfia, Baltimore,

  d) Rotterdam, Utrecht, Amsterdam.

Zad.4. Według prawa międzynarodowego wyłączna strefa ekonomiczna, to obszar sięgający w głąb morza maksymalnie do:

a) 12 mil morskich,

b) 24 mil morskich,

 1. 100 mil morskich,

  d) 200 mil morskich.

Zad.5. Najkrótsza droga morska z Odessy do Singapuru prowadzi przez akweny:

a) cieśnina Dardanele, Morze Egejskie, cieśnina Gibraltarska, cieśnina Malakka,

b) cieśnina Bosfor, Kanał Sueski, cieśnina Bab al-Mandab, Morze Andamańskie,

 1. cieśnina Dardanele, Kanał Sueski, Zatoka Omańska, Morze Celebes,

  d) Morze Czarne, Morze Śródziemne, Ocean Atlantycki, Ocean Indyjski.

Zad. 6.  Przemysł high-tech wytwarza m.in.:

a) światłowody, nowoczesne leki, półprzewodniki,

b) lasery, kwas azotowy, tworzywa sztuczne,

 1. obrabiarki, układy scalone, mikroprocesory,

  d) roboty, nawozy sztuczne, samoloty.

Historia

 1. Przygotuj plakat – sztuka romańska (cechy charakterystyczne, wygląd budowli).
 1. Przygotuj plakat – sztuka gotycka  (cechy charakterystyczne, wygląd budowli).

Matematyka

 1. Dla jakich wartości x wartość wyrażenia 0,1( 2x-3) ( 0,3x-1) ;
 2. a) jest liczba dodatnią,
 3. b) jest większa od wartości wyrażenia 0,4( x+2) + 0,2
 4. a) Jaką cyfrę można wpisać między cyfry licznika oraz cyfry mianownika ułamka aby otrzymany ułamek nadal był równy ?
 5. b) Jakie dwie cyfry można wpisać między cyfry licznika oraz między cyfry mianownika ułamka , aby otrzymany ułamek był nadal równy ?

Język niemiecki

 1. Kartka bożonarodzeniowa z życzeniami świątecznymi, oczywiście wszystko po niemiecku 🙂
 2. Plakat, kartka min. A4, świąteczne słownictwo- min. 10 słów wraz z obrazkami, np. choinka, Mikołaj, bombki, itp.

Język polski

 1. Dopasuj odpowiednie rzeczowniki z grupy A do grupy B.
  Zastosuj właściwą formę czasownika.
A.
agresja, filharmonia, informacja,
teoria, szyja, ziemia, konfekcja,
Hiszpania, weterynaria, ortografia,
aria, Szwajcaria
B. zasięgać, lekarz, twórca, ból,
premiera w, przestrzegać zasad,
sprzeciwić się, wykonanie,
wybrać się, grudka, sprzedawca,
wybrzeże

 

 1. Sprawdź, ile trenów napisał J. Kochanowski. Zapoznaj się z ich genezą. Przeczytaj tren XIX i wyjaśnij, jak rozumiesz jego zakończenie (4 ostatnie wersy).

 

 

Mikołajkowy Turniej

ogólne Komentarze (0) »

2016_turniej_ping_pong_tenisa_stolowego-q

Wordpress - Theme: N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski. Statystyki:
RSS wpisów Zaloguj się