Dni wolne od zajęć dydaktycznych

ogólne Komentarze (0) »

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Lubrzy informuje, że na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, ze zm.) oraz w związku z przeprowadzaniem Egzaminów Gimnazjalnych dla uczniów Gimnazjum ustala dni wolne od zajęć dydaktycznych tj. 18, 19, 20 kwietnia 2018 r. dla wszystkich pozostałych uczniów.
W wyżej wymienionych dniach szkoła organizuje zajęcia wychowawczo – opiekuńcze dla uczniów, którzy nie mogą zostać w domu. Zajęcia te będą miały charakter zajęć świetlicowych.
W tym dniu szkoła nie zapewnia wyżywienia uczniom szkoły podstawowej.
Natomiast uczniowie oddziału zerowego mają zajęcia bez zmian, łącznie z wyżywieniem.

Walentynki 2018

Informacje Komentarze (0) »

Dnia 9 lutego w naszej szkole była coroczna  poczta Walentynowa. Tego dnia każdy uczeń mógł anonimowo podarować  swojej sympatii własnoręcznie wykonaną laurkę. Na głównym holu znajdowała się skrzynka do której można było wrzucić walentynkę. Pilnowały ją dziewczyny i nie pozwalały nikomu zajrzeć do środka (ciekawe dlaczego? 🙂  Następnie samorząd uczniowski chodząc po klasach dawał upominki (musieli się nachodzić :). Były to cudownie czerwone kartki lub nawet łakocie. Poczta Walentynowa to idealna  okazja na wyznanie zauroczenia lub wspaniałej przyjaźni. Był to doskonały dzień dawania i otrzymywania, co wywoływało uśmiechy na twarzach zaskoczonych uczniów. Myślę, że każdemu to święto przypadło do gustu i czeka z zapartym tchem na kolejne walentynkowe doznania.

Hania Kucała

Jesień rowerzysty

ogólne Komentarze (0) »

Część naszych uczniów dojeżdża rowerami do szkoły. Przy mglistych porankach, w deszczu czy szybko zapadającym zmierzchu może to powodować wzrost niebezpieczeństwa. Chcemy więc (na podstawie publikacji m. in. portalu http://wrower.pl) zebrać trochę przydatnych informacji i zaleceń dla Was.

Każdy rower musi być wyposażony w:

  1. co najmniej jedno światło przednie białe lub żółte świecące ciągłym, lub migającym światłem – czyli np. lampka przednia na baterie,
  2. co najmniej jedno światło tylne czerwone, odblaskowe
  3. co najmniej jedno  światło tylne świecące ciągłym, lub migającym światłem,
  4. co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec,
  5. dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku,

Dzieci poniżej 10 lat na rowerze

Jeśli nasze dziecko może się już samodzielnie poruszać na rowerze, ale jeszcze nie skończyło 10 lat może kierować rowerem, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Co jest bardzo istotne dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym, więc nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku. Osoba dorosła opiekująca się dzieckiem może iść obok niego po chodniku, lub jechać na rowerze – także po chodniku.

Dzieci powyżej 10 lat na rowerze

Jeżeli dziecko jest wieko ponad 10 lat może już samodzielnie prowadzić rower po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej. Karta Rowerowa obowiązuje do 18 roku życia – czyli rowerzyści powyżej 18 lat nie potrzebują żadnego dokumentu.

Ubezpieczenie OC rowerzysty

W Polsce ubezpieczenie OC dla rowerzystów nie jest obowiązkowe. Można je kupić dobrowolnie i kosztuje ono kilkanaście złoty rocznie.

W takim wypadku wyrządzenia komuś szkody rowerzysta bez ubezpieczenia OC odpowiada za wyrządzoną szkodę na zasadach ogólnych prawa cywilnego. Zgodnie z art. 415 kodeksu cywilnego ponosi on osobistą odpowiedzialność całym swoim majątkiem.

Kask i kamizelka odblaskowa

Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem w Polsce rowerzyści nie mają obowiązku jazdy w kaskach i w kamizelkach odblaskowych. Ale warto je mieć.

P.K.

 Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (zaktualizowanym w październiku 2012 roku)

 

Zebranie z Rodzicami

ogólne Komentarze (0) »

 

Znalezione obrazy dla zapytania zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy rodziców do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w dniu 13 września 2017 r. (środa). Spotkanie rozpocznie się o godz. 1700 w stołówce szkolnej.

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

ogólne Komentarze (0) »

Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Lubrzy informuje, że na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, ze zm.) ustala dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych tj. 16 czerwca 2017 r.
W wyżej wymienionym dniu szkoła organizuje zajęcia wychowawczo – opiekuńcze dla uczniów, którzy nie mogą zostać w domu. Zajęcia te będą miały charakter zajęć świetlicowych. Rodzice proszeni są o złożenie w sekretariacie szkoły deklaracji pobytu dziecka w świetlicy szkolnej do dnia 14. 06. 2017 r.(środa). Zgłoszenie powinno zawierać informację o godzinach pobytu ucznia w szkole. W tym dniu szkoła nie zapewnia wyżywienia.

Zebranie z Rodzicami

ogólne Komentarze (0) »
Serdecznie zapraszamy rodziców do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w dniu 15 MAJA 2017 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w szkole w Lubrzy.

Rajd rowerowy

ogólne Komentarze (0) »

Sobota 29 kwietnia – od rana niesprzyjające warunki pogodowe, od czasu do czasu zza chmur wygląda słoneczko. Jedziemy czy nie jedziemy. Jedziemy, bo słońce wreszcie wyszło zza chmur! Grupa 15 uczniów z ZSS w Lubrzy wraz z opiekunami ruszyli Szlakiem Nenufarów. Trasa nie za długa, w sam raz na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Słońce świeciło, ale niestety w połowie trasy zaczął padać deszcz. Jednak dzielni Rajdowcy dotarli do plaży Goszcza, gdzie czekały na nich ciepłe kiełbaski sponsorowane i przygotowane przez Sołtysa z Lubrzy. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w inauguracji sezonu rowerowego i zapraszamy na kolejny rajd już w czerwcu.

Galeria…

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

ogólne Komentarze (0) »
Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Lubrzy informuje, że na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, ze zm.) ustala dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych tj.  2 maja 2017 r.
W wyżej wymienionym dniu szkoła organizuje zajęcia wychowawczo – opiekuńcze dla uczniów, którzy nie mogą zostać w domu. Zajęcia te będą miały charakter zajęć świetlicowych. Rodzice proszeni są o złożenie w sekretariacie szkoły deklaracji pobytu dziecka w świetlicy szkolnej do dnia 27. 04. 2017 r.(czwartek). Zgłoszenie powinno zawierać informację o godzinach pobytu ucznia w szkole. W tym dniu szkoła nie zapewnia wyżywienia.

2017 egzamin gimnazjalny

ogólne Komentarze (0) »

Egzaminy gimnazjalne 2017. W środę 19 kwietnia część humanistyczna: historia, WOS i język polski, czwartek 20 kwietnia część matematyczno-przyrodnicza, piątek 21 kwietnia język angielski. Spotykamy się 0 8.15, wyspani i zrelaksowani, wystrojeni na galowo z legitymacją i czarnym długopisem – silni, zwarci i gotowi.

Dla niezestresowanych do przejrzenia: podstawa programowa:

  • humanistyczne: język polski: strona 6-10, historia 55 – 62, WOS 75 – 82
  • matematyczno-przyrodnicze: geografia 100 – 105, biologia 113 – 120, chemia 138 – 143, fizyka 154 – 158, matematyka 165 – 169.
  • język obcy: 17 – 23,

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

ogólne Komentarze (0) »

Oficjalnie

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2017 jest Facebook. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską, Minister Cyfryzacji Annę Streżyńską, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcina Cichego.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

XIII edycja DBI w Polsce odbyła się 7 lutego 2017 r. pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”.

Oficjalna strona DBI

O bezpieczeństwie w Internecie

Potencjał Internetu polega na dostępności ogromnych zasobów, które każdy może wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami i jako formę twórczej rozrywki. Aby móc bezpiecznie korzystać z tych zasobów nie wystarczy liczyć tylko na roztropność udostępniających te zasoby. Powszechność dostępu do Sieci oznacza tylko to, że odzwierciedla on różnorodność ludzi. Tak więc rożne pliki wrzucają do sieci ludzie mądrzy i głupi, dobrzy i źli. Programy antywirusowe i filtrowanie treści przez wyszukiwarki nie wystarcza, byśmy nie natrafili na coś, co nam nie będzie odpowiadało lub nie będzie nam szkodziło.

Czego więc potrzebujemy, by być w miarę bezpiecznym podczas sieciowych poszukiwań?

Umiejętności skutecznego wyszukiwania informacji, świadomego ich oceniania oraz weryfikowania znalezionych treści. Czyli świadomie wpisujemy zapytanie w wyszukiwarce. Oceńmy przydatność znalezionych materiałów. Zweryfikujmy, czyli sprawdźmy, czy otrzymane dane są prawdziwe.

więcej:
Mój wizerunek on-line
Sztuka wyszukiwania
Seksting

Wordpress - Theme: N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski. Statystyki:
RSS wpisów Zaloguj się